vanspor
vanspor
bir zamanlar 1. ligde fırtına gibi esen, doğunun karakobraları..
1'inci ligin canavar takımıydı. 4 büyükleri de yenmiştir ama hep trabzonspor galibiyetiyle hatırlanacaktır. 95 - 96 sezonunda ligin bitimine 3 hafta kala hüseyin avni aker stadında oynanan maçta trabzonspor'u 1 - 0 yenerek, şampiyonluktan etti. o yıllar maçları radyodan dinleyen futbolseverler "şimdi vali mahmut yılbaş stadına bağlanıyoruz" anonslarını unutmamışlardır.
bir aralar 90'lı yıllar olsa gerek doğunun yıldızıydı. van denince akla vangölü, urartular, vangölü canavarı, otlu peynir ve vanspor gelirdi. van kahvaltısının meşhur olduğunu sonradan öğrendim. her gün dinlediğim yılmaz erdoğan'ın "sevebilme ihtimali" şiirinde van kahvaltısı da geçiyordu. o şiirde öğrendim van kahvaltısının gayet güzel bir kahvaltı olduğunu. gerçi şuanda istanbul'da birçok yerde van kahvaltısı salonu var ama van kahvaltısı yok. konu nereden nereye geldi. dileğim vanspor'un yeniden o eski şaşalı günlerine dönmesi.
Van Spor'u artık süper lig de girmek istiyoruz. Galiba bunu başaracak olan da Servet Yenitürk ve onun değerli ekibidir. Çünkü Vanspor'un ondan önceki acıklı tablosunu herkesi biliyor. Allah Van Spor'un yardımcısı olsun.
Van Spor'un doğru tanıtılmasına katkısı olan bir kaç isimden olan Rıdvan Can da Van Spor için bir değerdir.
Ekşi Futbol sitesi harika olmuş. Emek verenlerinin yüreğine sağlık.
Van'ın önemli bir değeri idi. Maalesef bu değerin kıymeti bilinmedi. Vanspor'un o günlerden uzak olması kenti ciddi etkiledi. Vanspor, Van'ın önemli markasıydı.

Vanspor sayesinde 4 büyüklerde yöneticilik yapan birçok iş insanı ve birçok ünlü yazar Van'ı görmüş ve kent insanıyla dostluklar geliştirmiştir. Yeniden o eski günlere dönülür mü bilmem ama o günleri çok özledik.
Vanspor, çocukluğumuzun takımı. Vanspor maçlarını izlerken çekimler kapalı tribünde yapılıyor olacak ki çatıyı tutan direkler yüzünden maçı istediğimiz gibi izlemiyorduk.

YouTube’dan eski maçlarını izlediğinizde direkler kendilerini net gösterecektir:(
Çok üzülerek söylüyorum Vanspor Playoffa kalamayacak..
Bir zamanların efsane takımı ünvanına sahip olan takımımız bir kaç yıl içerisinde ilerleme kaydetti. Hedef 1.lig sorun şu ki yarım yamalak bir stad var sorun çözülecek gibi de dirmuyor
Ya Futbol kökenliler yönetmeli Ya Belediye’de kalmalı. Bu iş;iş insanları ile olmuyor. Şehrin topyekün destek vereceği yol lazım,iş insanlarına reklam yolu değil!..