italya - ingiltere euro 2020 final maçı
italya (3) 1 - 1 (2) ingiltere

normal süresi 1 - 1 biten maç, uzatmalara gitti. uzatmalarda da eşitlik bozulmayınca penaltı atışlarına geçildi. İtalya kullandığı 5 penaltıdan 3'ünü gole çevirirken, ingiltere kullandığı 5 penaltıdan 2'sini golle sonuçlandırdı.

italya atılan penaltılar sonucunda 2020 avrupa şampiyonu oldu.

euro 2020 kupası italya'ya gitti.
2'nci dakikada İngiltere adına kaydedilen gol herkes için sürpriz oldu. Golden sonra ilk 15 dakika İngiltere çok etkili oldu. İlk yarının son yarım saatinde İtalya ne kadar baskı kursa da İngiltere defansını aşamadı.
İtalya öyle ya da böyle maçı uzatmalara götürmeyi başardı. Normal süresi 1 - 1 biten maçın uzatmalarda 2 - 2 bitmesini ve penaltılarda İtalya'nın galip gelmesini isterim:)
Final maçına yakışan bir maç izliyoruz. Kıran kırana bir maç. İtalya da İngiltere de eşitliği bozmaya çok yaklaştılar ama yorgunluk ve stres gole izin vermedi. Bu arada uzatmaların bitmesine 3 dakika kaldı.
Maçın kahramanı İtalya'nın kalecisi Donnarumma. İngiltere'nin kullandığı 5 penaltıdan biri direkte patlarken, 2 penaltıyı direkt o kurtardı. Tebrikler İtalya, tebrikler gök maviler.
Her iki takım da bu kupayı fazlasıyla hak ettiler. Kupayı İtalya'nın almasına Vialli ve Mancini adına çok sevindim. Özellikle kanseri yenen Vialli bu kupayla birlikte büyük moral buldu. Sonuç Vialli için ilaç oldu.
Bu anı hiç unutmayacağım. Saka'nın penaltıyı kaçıracağı gelişinden belliydi.