başakşehir - galatasaray 2019 - 2020
başakşehir fatih terim stadında oynanan maçı ali palabıyık yönetti. maç 1 - 1 bitti.

ev sahibi başakşehir'in golünü 51'inci dk. danijel aleksic kaydederken, galatasaray'ın golünü 67'inci dk. emre akbaba attı.

karşılaşmanın 85'inci dk. başakşehir oyuncusu edin visca kırmızı kart gördü.
Maçı izleyen Galatasaray'ın şampiyonluğa oynadığını Başakşehir'i de ortalarda mücadele ettiğini sanacak. Maçın hakimi Galatasaray'dı. Sonuç Trabzonspor'a yaradı.
Galatasaray, Başakşehir'i sahasında ezdi. Bu kadar eksikliğe rağmen Fatih Terim, Galatasaray'ı cesur oynattı. Galibiyeti hak eden taraf Galatasaray'dı. Maçları izleyince "bu Başakşehir mi, bu Trabzonspor mu şampiyonluğa oynuyor?" demekten kendimi alamıyorum.
istatistikler ortada Galatasaray tek kelimeyle Başakşehir'i sahadan sildi. Fenerliler ve Beşiktaşlılar, Galatasaray'ın güzel oyununu değil, Başakşehir'in kötü oyununu konuşuyorlar. Evet Başakşehir kötüydü, çünkü karşısındaki Galatasaray daha iyiydi.
Düne kadar tüm takımlar karşısında aslan kesilen Başakşehir, Galatasaray karşısında neden kediye döndü. Okan Buruk hocası Fatih Terim'i üzmek istemedi mi? Başakşehir nedense bugün gerçek oyununu sahaya yansıtmadı.
beşiktaş taraftarının ruh hali 3 haftada 7 puan kaybeden Galatasaray en çok biz Beşiktaşlıları sevindirdi. Kalan 5 haftada köprünün altından bakalım ne sular akacak?
Galatasaray'ın adı yetti. İyi bir forvetimiz olsaydı, bu maçı farklı kazanırdık. Doğrusu nitelik bakımından Galatasaray'ın yanından geçmeyecek takımların şampiyonluk mücadelesini görünce üzülüyorum.
Maç ile ilgili en iyi yorumu Rıdvan Dilmen yapmış: “Ali Palabıyık dersini iyi çalışmış. Başakşehir’in kart sınırında olan oyuncularını eliyle koymuş gibi buldu.” Başakşehir bugün hakem tarafından doğrandı.
Galatasaray için "nerede kalmıştık" diyebilecek bir maçtı. Başakşehir ve Trabzonspor yatıp kalkıp maçların ertelenmesine dua etsinler. Verilen ara ve hakemler Galatasaray'ın motivasyonunu olumsuz yönde etkiledi. Yoksa dolu dizgin giden Galatasaray'ı durdurmak mümkün değildi. Bugün Galatasaray oynadığı futbolla bunu gösterdi.
Okan Buruk hocası Fatih Terim'e kıyak geçmek istedi ama Galatasaray bunu beceremedi.