sinan vardar
Türkiye'nin en renkli futbol insanı. Fötr şapkasıyla özdeşleşmiştir. Beşiktaşlı olmasına rağmen diğer takım taraftarlarının da sevdiği bir insandır.

Altyapıya ciddi önem verir. Anadolu'da destek verdiği kulüplerin ağabeyi ve onursal başkanıdır. Türk futbolu ve turizmine katkısı büyüktür.
Bir Galatasaraylı olarak ben de Beşiktaşlı Sinan Vardar'ı çok seviyorum. Adam yıllardır altyapı diye diye inledi ama sesini kimse duymak istemedi. Sesini duyan kulüpler ise başarılı oldu. Soma maden faciası sonrası Somaspor'a el atması takdire şayan bir davranış. O kulüpte, şehit olan madencilerin çocukları da oynadı ve oynuyor. İyi bir takım kurmak istiyorsanız, Sinan Vardar'a danışınız derim.
Dürüstlük abidesi bir isim. Babacan tavırlarıyla herkesin sevgisini kazanmıştır. Ekranda nasılsa sokakta da öyle. Keşke bizim Fenerbahçe'de de böyle yöneticiler olsaydı.
Fötr şapkaya hakkını veren adam. Acaba kaç fötr şapkası vardır, merak etmiyor değilim. Fötr şapka onun için bir tarz olmuş. Fötr şapka dışında Türk futbolunun gelişmesi için kendini paralayan bir kaç samimi insandan biri.
Son günlerde youtube kanallarının gediklisi. Güzel şeyler anlatıyor. Hayatı futbol içinde geçmiş. Altyapıya verdiği önemden dolayı Alaattin Metin gibi yazarların hakaretine maruz kalmış. Bunu en son Okay Karacan ve Şafak Malatya ile birlikte program yaptığı Play Spor'da anlattı.
Cengiz Ünder'in keşfinde payının büyük olduğunu düşünüyorum. "Cengiz Ünder, Beşiktaş'a gelseydi Quaresma'nın yedeği olur ve kendini gösteremezdi" diyecek kadar da dobra bir adam.
Fenerbahçeli olmama rağmen bu adamı nedense çok seviyorum. Bir kere adam çok samimi. Gurur, kibir, ego semtine uğramamış. Genelde Zorlu'da görüyorum. Herkesle selamı sabahı, hasbıhali olan bir adam.
Aile boyu futbolun içindeler. Sinan Vardar, alt liglere de hakim bir isim. Beşiktaş yöneticiliği yapmış olması dışında Somaspor'un da onursal başkanı. Kendisinin bu saatten sonra Beşiktaş Başkanı olmazı zor. Yalnız, oğlu Mete Vardar, ileride Beşiktaş Başkanlığına aday olabilir. Hatta başkan da olabilir.
Dünyalar tatlısı bir insan. Oyuncu bulmada birçok menejeri cebinden çıkarır. Çünkü adamın niyeti iyi. Altyapıdan A takıma birçok oyuncu kazandırmıştır. Futbol kumaşından en iyi anlayanlardan biri. Futbolcu konusunda kolay kolay yanılmaz.