12 mayıs 2012 galatasaray'ın kadıköy'de şampiyonluk kupası kaldırması
Aradan 8 yıl geçmesine rağmen hala hafızlardaki tazeliğini korur o şampiyonluk öykümüz. Normalde şampiyon yine Galatasaray'dı. Sezon sonu play off maçları diye bir icat çıkardılar. İlk 4 takım arasında play off maçları oynandı. Son maç Kadıköy'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaydı. 0 - 0 biten maç sonunda şampiyon biz olduk.

Fenerbahçeliler, Şükrü Saraçoğlu Stadında ışıkları söndürmesine, koltukları yakmasına rağmen şampiyonluk kupasını orada kaldırdık. 12 Mayıs 2012 biz Galatasaraylıların asla unutmayacağı bir tarihtir.
Galatasaraylıların unutamayacağı en önemli 2 tarihten biridir, 12 Mayıs 2012. Diğeri ise 17 Mayıs 2000'dir.

12 Mayıs 2012'de "Burası Kadıyöy, burdan çıkış yok" denilen yerde şampiyonluk kupasıyla çıkan Galatasaray, 17 Mayıs 2000'de de Danimarka'nın Kophenhag - Parken Stadyumu'nda UEFA Kupasını kaldırdı. O maçta Galatasaray - Arsenal'i penaltılarda elemişti.
O maçın son 5 dakikası unutulmaz. 5 dakika Galatasaray kalecisi Muslera'nın hafif sakatlık geçirmesi üzerine 6 dakika oldu. "Son 6 dakika nasıl geçti?" derseniz "Fenerbahçeliler için hızlı akan zaman Galatasaraylılar için bitmek bilmedi" derim.

En son Fenerbahçe kalecisi Volkan da Galatasaray yarı sahasına girdi ama bir varlık gösteremedi. O son 6 dakikada yanlış hatırlamıyorsam bir ara Engin Baytar, Fenerbahçe yarı sahasında kaleci Volkan İle Emre Belözoğlu arasında kaldı. Ceza sahası dışında gelişen pozisyonda Baytar topa vurabilse belki gol olacaktı. Çünkü kale boştu. O pozisyon galiba Fenerbahçe lehine faulle bitti.
Galatasaraylılar ve Fenerbahçelilerin yüreğinin güm güm attığı, biz Beşiktaşlıların ise gülerek, eğlenerek, çekirdek çitleyerek ve 2 takım taraftarlarına takılarak izlediğimiz bir maç:)
Şampiyonluğu yine son haftada kaçırdığımız maç.

2005 - 2006 sezonunda Denizli'de, 2009 - 2010 kendi evimizde son haftada kaçırdığımız şampiyonluklar ister istemez futbolcular üzerinde bir stres ve baskı oluşturdu. Yoksa o play - off maçlarında Galatasaray'ı kendi evinde 2 - 1 yenmiştik.

O son maçta son 5 dakikada kurduğumuz baskı bile Galatasaray'a yeter de artar. Fakat top kaleye girmeyince girmiyor bir türlü. O maçta da öyle oldu.

Bu dünyada Galatasaray'ın tek korktuğu ve çekindiği takım Fenerbahçe'dir ve kıyamete kadar da böyle devam edecektir. O içlerindeki dert Galatasaray'a yeter.
O sezon Fenerbahçe ciddi anlamda sahipsiz kalmıştı. Aziz Yıldırım başımızda yoktu. Nihat Özdemir vekalet ediyordu. Maalesef Türkiye'de futbol dünyası efendiliği kaldırmıyor.

Aziz Yıldırım başımızda olsaydı ne o şampiyonluğu ne de o maçı verirdik. Yine de tüm olumsuzluklar ve sahipsizliklere rağmen Fenerbahçe'nin o mücadelesi ders olabilecek bir nitelikteydi. Taraftar ve futbolcular o süreci bir arada diğer takımlara örnek olabilecek nitelikte götürdü.
Başımıza ne geldiyse o maçtan sonra geldi. Galatasaray o maçtan sonra bir türlü dikiş tutmadı.
Unutulmaz gecelerden biriydi. Kadıköy yanıyor ve sen her şeye rağmen o statta kupa kaldırıyorsun. Allah düşmanıma yaşatmasın o acıyı ama Fenerbahçe'ye yaşattı:)
Önce 34 maç oyna, sonra 6 maç daha. TFF, Fenerbahçe'nin şampiyon olması için play off uygulamasına gitti ama Galatasaray sahadaki oyunuyla buna izin vermedi. Ve Galatasaray tarihinde ilk kez kadıköy'de şampiyonluk kupası kaldırdı.
Her türlü desiselere rağmen mutlu sonla biten bir sezon.
Galatasaray tarihinin unutulmaz maçlarından biridir.